MEGAPROJELER

HAKKIMIZDA

Mega Projeler

Rixos Group şirketlerinden biri olarak 2011 yılında, RIXOS’un ikonik, anıtsal ve teknolojik projelerini hayata geçirmek üzere kurulmuştur.

Rixos Group şirketleri arasında yer alması, ihtiyaç duyulduğu her durumda, sahip olduğu bilgi birikimini, tecrübesi ve insan kaynaklarını rahatlıkla mobilize edebilme avantajını sağlamaktadır.

Kuruluşundan bu yana, 3 kıta ve 14 ülkede tamamladığı sembolik yapılar için dünyanın önde gelen KCA, Norman Foster, JRA, Adrian Smith + +Gordon Gill, WATG, Reardon & Smith, DP Architects, Atkins, Tabanlıoğlu, Arketipo, Paghera, Denniston, Artmim, Sembol İnşaat, Logo Constructions, Aqualife, Gültekin Mimarlık gibi ünlü mimari ve inşaat şirketleri ile işbirliği yapmıştır.

Tamamladığı dev projelerin önde gelenlerinden; «Rixos Al Saadiyat Hotel», «The Land of Legends Theme Park» «Rixos Premium Belek Hotel»’de kendi ekipleri ile ele almış olduğu, MEP, FF&E ve Fit-out işlerine odaklanmayı çalışma stratejisi olarak benimsemiş ve faaliyetini bu doğrultuda yürütmeye karar vermiştir. Bu doğrultuda, FREEWOOD markası ile Antalya’da kurduğu ahşap fabrikası ile kendi projelerine hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Bu prensip ile Megaprojeler 07.11.2013 tarihinde «Rixos Premium Belek Hotel» renovasyonunu tamamlamıştır. Renovasyon kapsamında, toplam 116.000 m2 inşaat alanı içerisinde, 770 otel odalı otelin, iç dekorasyon, elektrik, mekanik sistemler, mobilya, ekipman, çevre düzenleme ve sulama sistemini tamamlamıştır.

6 ay gibi rekor bir zamanda tamamlanan «Rixos Premium Belek Hotel» renovazyon projesi ile birlikte, Rixos grup firmalarının kilometre taşı olan «Land of Legends» ismi ile bilinen projenin ana müteahhiti olarak görev almıştır. Proje, dizayn ve yapım, tedarik yönetimi dahil olmak üzere, anahtar teslim işler bazlı olarak tamamlanmış olup, 401 otel odası, 115 kiralık alandan oluşan 200.000 m2 alana sahip alışveriş merkezi ve dalga havuzu, yunus akvaryumu, hyper coaster, su altı maceraları ve 67 su kaydırağı ile büyük ve cazip bir aquaparka sahiptir.

16.09.2016 tarihinde, AbuDhabi, BAE Saadiyat Adası’nda, 72.500 m2 inşaat alanı ve 366 otel odası, 13 villadan oluşan «Rixos Saaduyat Island» projesi ile ilk deniz aşırı projesini anahtar teslimi yapmak üzere almıştır. Megaprojeler, saha hazırlığından, tedarik yönetimi dahil, anahtar teslim, dizayn ve yapım olarak aldığı projeyi 18 ay gibi rekor bir sürede tamamlamıştır.

0

Tamamlanan
Proje

0

Devam Eden
Proje

0M

M2
İnşaat

0

Ülke

MEGAPROJELER

FAALİYET ALANLARI